" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
پلمپ دفاتر قانونی ( روزنامه و کل ) اینترنتی شد
طی قراردادی بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، از این پس مراحل قبول مدارک و توزیع دفاتر پلمپ شده تجاری به صورت اینترنتی در سایت ثبت شرکتها به آدرس زیر انجام می گیرد.


http://irsherkat.ssaa.ir/Design/RqstAdmission/PolompRequest.aspx

با اجرای این طرح، دیگر متقاضیان پلمپ دفاتر، نیازی به خرید دفاتر خام روزنامه و کل نخواهند داشت و اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری، دفاتر مربوطه را با قیمت مناسب تر و کیفیت قابل قبول تهیه و پس از طی مراحل قانونی، دفاتر پلمپ شده را از طریق پست به نشانی متقاضیان ارسال می کند.

کلیه شرکتها برابر قانون تجارت و همینطور آئین نامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی ملزم هستند هر سال دو عدد دفتر حسابداری ( یک دفتر کل و یک دفتر روزنامه ) پلمپ نمایند و کلیه حسابهای مالی خود را در آن دفاتر منعکس کنند بدیهی است چنانچه شرکتی دفتر پلمپ ننماید حسابهای مالی آن شرکت از نظر اداره دارایی مردود بوده و مالیات آن شرکت به صورت علی الرأس محاسبه می گردد.


ادامه مطلب ...

کانال محاسبان خبره درتلگرام راه اندازی شد
یکی از امکانات مفید تلگرام ، امکان عضویت و استفاده از مطالب کانال های تخصصی می باشد.
جهت اطلاع از آخرین اخبار تحولات حسابداری ، مالی و مالیاتی در حرفه حسابداری می توانید در کانال تلگرام محاسبان خبره عضو شوید.برای عضویت در  کانال محاسبان خبره:

اگر از گوشی تلفن همراه استفاده می کنید:
۱- بر روی لینک کانال تلگرام محاسبان خبره https://telegram.me/accountingco کلیک کنید.
۲- لینک را در تلگرام باز کنید.
۳- در نرم افزار تلگرام، کانال سرمایگان معرفی می شود و در انتهای آن گزینه Join نمایش داده شده است.
۴- بر روی Join کلیک کنید.

اگر از دسکتاپ (کامپیوتر) یا لپ تاپ استفاده می کنید:

۱- ابتدا از طریق سایت تلگرام وارد حساب کاربری خود شوید.
2-بر روی لینک روبرو 
https://telegram.me/accountingco کلیک کنید.
ادامه مطلب ...

در مورد گزارشات حسابرسی بیشتر بدانیم
هدف از حسابرسی صورتهای مالی این است که حسابرس درباره درستی تهیه و ارائه صورتهای مالی از کلیه جنبه های با اهمیت در انطباق با اصول متداول حسابداری ، اظهار نظر کند .

اظهار نظر حسابرس با این نوع تامین اطمینان در شکل غیر مطلق ، اعتبار صورتهای مالی را افزایش می دهد . اما عواملی چون قضاوت ، استفاده از نمونه گیری در رسیدگیها، محدودیتهای ذاتی سیستمهای حسابداری و کنترل های داخلی موجب این است که دستیابی به اطمینان مطلق در حسابرسی ممکن نشود.

اظهار نظر گزارش حسابرس : بند اظهار نظر گزارش حسابرس حاوی نظر صریح حسابرس در این باره می باشد که آیا صورتهای مالی ، از تمام جنبه های با اهمیت طبق استاندارهای حسابداری به نحوه مطلوب ارائه شده است یا خیر.

انواع اظهار نظر حسابرسی شامل چهار گانه زیر می باشد:
1- مقبول      2- مشروط       3- عدم اظهار نظر       
4- مردود

با توجه به دلایل زیر اظهار نظر مناسب ارائه و اعلام می شود :
ادامه مطلب ..

برگزاری سومین همایش ملی استاندارد‌های حسابداری بخش عمومی
سومین همایش ملی استانداردهای حسابداری بخش عمومی– تجربیات گذشته مسیر پیش‌رو در دی‌ماه سال 1395 توسط سازمان حسابرسی بر‌گزار می‌گردد.

سومین همایش ملی استانداردهای حسابداری بخش عمومی– تجربیات گذشته مسیر پیش‌رو در دی‌ماه سال 1395 توسط سازمان حسابرسی بر‌گزار می‌گردد.

مهلت ارسال مقالات: 31 شهریور ماه 1395
تاریخ پذیرش : 30 مهر ماه 1395


کمیته علمی:

دبیر علمی:آقای دکتر موسی بزرگ اصل

اعضا: خانم دکتر بتول زارعی، آقای دکتر مسعود ابوالحلاج، آقای دکتر غلامرضا کردستانی، آقای دکتر علی فعال، خانم دکتر حلیمه رحمانی، خانم‌دکتر سمانه شاهرخی، خانم دکتر پریسا بهبهانی‌نیا، آقای مهدی بنانی


ادامه مطلب ..

 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات