" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
چگونه یک نرم افزار حسابداری خوب انتخاب کنیم
از آنجایی كه تصمیم به مكانیزه كردن سیستم حسابداری می‌تواند بهترین و یا بدترین تصمیم یك سازمان در امور حسابداری خود باشد از این رو، انتخاب درست نرم‌افزار حسابداری و مالی از اهمیت بسزایی برخوردار می‌شود كه در این مقاله تلاش شده است معیارهای انتخاب یك نرم افزار حسابداری مناسب و كارآمد معرفی شود.
پاسخگویی به نیاز
براساس تحقیقات صورت گرفته، شركت‌ها و سازمان‌ها باید در هنگام انتخاب نرم‌افزار موردنظر خود مسایلی را مانند نیازهای فعلی و آتی سازمان و چگونگی پاسخ دهی نرم‌افزار موجود را مدنظر قرار دهند. شركت‌ها در برنامه‌های آتی خود با توجه به توسعه و تغییرات احتمالی در فعالیت‌های خود ممكن است نیازهای متفاوتی داشته باشند. از این رو انتخاب نرم‌افزار مناسب این اطمینان را به وجود می‌آورد كه در صورت بالاتر رفتن حجم عملیات و یا ایجاد  تغییرات از رویه و روش‌های كاری، سازمان پاسخگوی نیازهای جدید خواهد بود .
كیفیت عملكرد نرم‌افزار
نكته دیگری كه باید در هنگام انتخاب یك نرم‌افزار حسابداری به آن توجه كرد، سطح كیفی عملكرد برنامه است. این معیار به كیفیت نرم‌افزار اشاره دارد و براساس آن انتخاب كننده هماهنگی كاركرد نرم‌افزار را با آنچه كه مدنظر دارد مورد بررسی قرار می‌دهد.
سرعت، سهولت، سادگی
در حالی كه سرعت عملكرد یكی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یك نرم‌افزار حسابداری تلقی می‌شود، نباید سادگی و سهولت استفاده از یك برنامه نرم‌افزاری را نیز از یاد برد.

سریع و زودرس
یك نرم‌افزار حسابداری كارآمد و مناسب باید دارای منافع سریع و زودرس باشد چرا كه طولانی شدن دوره آموزش و استقرار نرم‌افزارهای حسابداری و هزینه‌های بسیاری را به سازمان یا شركت تحمیل می‌كند.
تجربیات دیگران
بسیاری از سازمان‌ها و شركت‌هایی كه در جست‌وجوی یك نرم‌افزار حسابداری مناسب هستند پیشنهاد می‌شود نظر كاربران فعلی آن نرم‌افزار را جویا شوند. استفاده شركت‌های معتبر و شركت‌های هم صنعت از یك نرم‌افزار خاص و رضایت آنها از این نرم‌افزار می‌تواند اطمینان از شرایط كار واقعی و توانایی پاسخگویی به نیازهای شركت را حاصل كند .
امنیت اطلاعات
میزان امنیت نرم‌افزار از نظر محافظت از اطلاعات فیزیكی دیگر از معیارهای انتخاب یك نرم‌افزار حسابداری است. اطلاعات حسابداری به عنوان دارایی اصلی شركت‌ها در ارتباط با سیستم‌های اطلاعاتی از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است و از این رو قابلیت نرم‌افزار از لحاظ حفاظت از این اطلاعات در انتخاب آن اهمیت ویژه‌ای دارد.
پشتیبانی شركت ارایه دهنده
یك نرم‌افزار حسابداری مناسب باید از پشتیبانی شركت ارایه دهنده آن نیز برخوردار باشد. نحوه ارایه خدمات پشتیبانی از سوی شركت‌های ارایه كننده نرم‌افزار حسابداری در انتخاب آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. شركت‌های بزرگ از سیستم‌های نسبتا پیچیده‌تری استفاده می‌كنند كه ایجاد اشكالات احتمالی در نرم‌افزار این شركت‌ها، باعث اختلال اساسی در گردش امور مالی آنها می‌شود، از این رو، امكان پشتیبانی سریع و در دسترس برای این شركت‌ها بسیار حایز اهمیت است.
كیفیت گزارش
و در نهایت باید دید كه گزارشات سیستم حسابداری تا چه اندازه قابل قبول است. گزارش حسابداری به عنوان خروجی نهایی نرم‌افزارهای حسابداری قلمداد می‌شود و امكان اخذ گزارش‌های مورد نیاز با شكل و حالت‌های گوناگون از معیارها مهم انتخاب كنندگان تلقی می‌شود.
گردآورنده:سید فرشید فروغی

در زیر لینک سایت مقایسه انواع نرم افزار های حسابداری ایرانی قرار داد شده که در انتخاب و تصمیم گیری می تواند به شما کمک کند.

http://www.armanet.ir/category/1

جهت مشاوره و راهنمایی خرید نرم افزار می توانید با شماره های شرکت محاسبان خبره در استان خوزستان - اهواز تماس بگیرید.

06132926880
09163050021می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دانلود نرم افزار بهای تمام شده منیر رایگان در گوگل سرچ کنید شنبه 19 دی 1394 09:21 ق.ظ
دانلود نرم افزار بهای تمام شده منیر رایگان در گوگل سرچ کنید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات