" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
حدنصاب مبلغ ممنوع الخروجی‌ بدهکاران مالیاتی اعلام شد
رییس کل سازمان امور مالیاتی درباره میزان بدهی مالیاتی که موجب ممنوع‌الخروجی افراد می‌شود، گفت: این میزان برای فعالیت‌های تولیدی ۵۰۰ میلیون تومان، برای فعالیت‌هایی که از جنس مشاغل نیستند ۱۰۰ میلیون تومان و برای فعالیت‌های از جنس مشاغل ۱۰ میلیون تومان است.

او افزود:‌اکنون مودیان مالیاتی ما ۵۲۰۰ نفر شخص حقیقی و حقوقی هستند که باید به ۷۸ میلیون نفر جمعیت کشور حق و حقوق بپردازند.

او همچنین گفت: برای جلوگیری از فرار مالیاتی چارچوب‌هایی تعیین شده است که در قانون پنجم توسعه آمده است.لازمه برخورد با فرار مالیاتی شفافیت اطلاعات در فعالیت‌های اقتصادی است و تا زمانی که این دو نباشد نمی توان با فرار مالیاتی مقابله کرد. از سه سال پیش ما مجوز ایجاد پایگاه اطلاعات مودیان اقتصادی را از مجلس گرفته‌ایم که این اطلاعات جمع‌آوری منسجم شده است در حال حاضر هم برای بررسی پرونده‌های مالیاتی از اطلاعات این پایگاه استفاده می شود، بنابراین اکنون اطلاعات از واردات و صادرات کشور، بورس، انعقاد قراردادهای معاملات املاک، مجوز فعالیت‌هایش اقتصادی و ثبت شرکت‌ها به این پایگاه می آید. با بانک‌ها هم هماهنگی کردیم و تسهیلات بانک‌ها به مودیان هم بررسی می شود که از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

عسکری درباه مجازات عدم پرداخت مالیات هم گفت: اگر کسی اطلاعات درآمد خود را کتمان کند جرم است و مجازات آن از نوع جریمه، زندان،محدودیت فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی است.

وی درباره رقم معوقات مالیاتی گفت: ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان رقم معوقات مالیاتی است که ۶۰ درصد این مبلغ جریمه و ۴۰ درصد اصل مالیات است و ما برخی از این جریمه‌ها را می‌بخشیم. ۶۰ درصد این بدهی‌ها هم مربوط به استان تهران است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی درباره‌ی رقم فرار مالیاتی کشور هم گفت: گفته می‌شود که بین۲۰ تا ۲۵ درصد تولید ناخالص ایران فرار مالیاتی است که بین ۲۵ تا ۱۵ میلیارد دلار می‌تواند برای کشور درآمد مالیاتی داشته باشد اما این عدد حتمی نیست پیش‌بینی است که براساس مطالعات به دست آمده و با شناختی که از نظام مالیاتی کشور داریم، این عدد نمی‌تواند کمتر از این باشد.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی اکبری شنبه 23 اسفند 1393 11:18 ق.ظ
سلام

از سایت و اطلاعات مفیدتون بسیار تشکر می کنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات