" ارائه دهنده خدمات حسابداری و حسابرسی در استان خوزستان با همکاری تیم مجرب و حرفه ای"
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
هفته جهانی حسابداری و روز حسابدار گرامی باد
عِلم سرمایه هَستی ست نَه گنج زَر و مال
روح  باید که  از این  راه توانگر  گردد


بر اساس توافق فدراسیون جهانی حسابداران مقرر شد هفته دوم دسامبر همه ساله به عنوان هفته حسابدار در جهان معرفی و جشن شادی حسابداران برگزار شود.در ایران نیز روز 15 آذر ماه به عنوان روز حسابدار نامگذاری شد .


ضمن تبریک
هفته جهانی حسابداری
و روز حسابدار  به تمامی حسابداران ایران زمین و آرزوی موفقیت روزافزون ، شما را به مطالعه متن زیر دعوت می نمایم.


        محمد باغبان
شرکت حسابداری و حسابرسی
         محاسبان خبره

جامعه حسابداری كشور در شرایط كنونی دارای بیش از یك میلیون نفر فارغ التحصیل رشته حسابداری است. فارغ از اینكه بیش از حدود دویست هزار دانشجو در رشته حسابداری مشغول تحصیل و همه ساله نیز حدود پنجاه هزار نفر ورودی رشته حسابداری در كشور هستند. این چنین جامعه بزرگی در كشور ما یكی از علائم و شاخصه های رشد نیروی انسانی به شمار می رود كه كمتر رشته ای بدین شاخصه ها دست یافته است.

از سوی دیگر قریب پنجاه نفر پروفسور و دكتر در رشته حسابداری در دانشگاه های معتبر و مشهور آمریكا و انگلستان مشغول تدریس هستند از جمله پروفسور ذبیح ا... رضایی و پروفسور عبدالمحمدی و پروفسور سعید روحانی از برجسته ترین استادان رشته حسابداری در دانشگاه های آمریكا می باشند.

  در شرح و توصیف این نخبگان ایرانی كافی است اشاره شود كه پروفسور روحانی، عضو كمیته بین المللی XBRL انجمن حسابداری آمریكا و پروفسور ذبیح الله رضایی، عضو كارگروه های مختلف انجمن حسابداران خبره آمریكا و سازمان نظارت بر شركت ها (PCAOB) و استاد نمونه حسابداری در دانشگاه ممفیس است.

دكتر رضایی دارای بیش از 170مقاله علمی در مجلات حرفه ای جهان و 6جلد كتاب و از برجسته ترین نظریه پردازان موضوع حاكمیت شركتی (Corporate Governance) است.


 اینك جامعه حسابداری ایران به خود می بالد كه توانسته است سخنگویانی برجسته در فرامرزهای ایران داشته باشد و همچون سایر فارغ التحصیلان رشته های دیگر آسمان پرستاره نیروی انسانی ایران را روشن تر سازند.
بكوشیم تا با همدلی و یاری و مشاركت فعال در آبادانی و توسعه كشورمان پرچم حرفه حسابداری را به عنوان «حرفه پاسدار پاسخگویی و شفافیت» برافراشته داریم و با برپایی گردهمایی سراسری حسابداران در سراسر ایران یادمان بزرگانی همچون یادگاران ماندگار حسن سجادی نژاد، اسماعیل عرفنی، عزیز نبوی، علی وثوق، مصطفی علیمدد و علی ثقفی را كه بنیاد این رشته را در ایران برپا داشتند، گرامی و عزیز داریم.

باشد كه حسابداران و حسابرسان به عنوان «چشمان بیدار و ناظر ملت» فرآیند مناسبات اقتصادی را شفاف و مورد اطمینان قرار دهند.

برگرفته از یادداشت: استاد غلامحسین دوانیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات